SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 3842338
nr 384 2338
Bägare
3st, silver, förgyllda, höjd: 11+9+5
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
måndag 31 oktober 2005
200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver